Organizacja pożytku publicznego
46 814 58 59

Projekty

Zakończenie rekrutacji podstawowej i rozpoczęcie rekrutacji uzupełniającej

Zakończyliśmy już rekrutację podstawową i rozpoczynamy rekrutację uzupełniającą uczestników do projektu „Przepis na wsparcie – usługi społeczne i zdrowotne dla osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu z powiatu rawskiego i brzezińskiego”. Projekt skierowany jest do osób, które potrzebują pomocy w codziennym funkcjonowaniu. W ramach projektu realizowane będą działania takie jak: usługi pielęgnacyjne i opiekuńcze świadczone w miejscu zamieszkania, opieka specjalistyczna, poradnictwo psychologiczne oraz teleopieka.

Do pobrania:

Regulamin

Załącznik nr 1

Załącznik nr 2

Załącznik nr 3

Załącznik nr 4

Załącznik nr 5

Projekt „Przepis na Wsparcie – usługi społeczne i zdrowotne dla osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu z powiatu rawskiego i brzezińskiego”

Stowarzyszenie Hospicjum w Rawie Mazowieckiej rozpoczyna w partnerstwie z Fundacją Wiosna Jesień realizację projektu pn. „Przepis na Wsparcie – usługi społeczne i zdrowotne dla osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu z powiatu rawskiego i brzezińskiego” dofinansowanego w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027.

Celem projektu jest zwiększenie dostępności usług społecznych i zdrowotnych na obszarze pow. rawskiego i brzezińskiego poprzez utworzenie 12 miejsc świadczenia usług społecznych oraz 5 miejsc świadczenia usług zdrowotnych, z których skorzysta 20 osób (12 kobiet, 8 mężczyzn) potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu (ze względu na wiek, stan zdrowia, niepełnosprawność), które pracują, uczą się lub zamieszkują w pow. rawskim/pow. brzezińskim w woj. łódzkim oraz ich 10 opiekunów nieformalnych (6 kobiet, 4 mężczyzn).

 

 

Do udziału w projekcie zapraszamy wszystkie osoby, która ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego oraz ich opiekunów nieformalnych.

 

Uczestnicy/Uczestniczki projektu mogą skorzystać z:

  1. usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania w wymiarze średnio 24 godziny w miesiącu na rzecz 1 uczestnika/uczestniczkę. W zakres usług wchodzą m.in. pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, opieka higieniczna, pielęgnacyjna zaleconą przez lekarza, zapewnienie kontaktów z otoczeniem.
  2. usług pielęgnacyjnych i opiekuńczych w ramach opieki długoterminowej świadczonych w miejscu zamieszkania w wymiarze średnio 16 godzin w miesiącu na rzecz 1 uczestnika/uczestniczkę. W zakres usług wchodzą m.in. pomoc w dostępie do świadczeń zdrowotnych, uzgadnianie i pilnowanie terminów wizyt lekarskich, badań diagnostycznych, pomoc w wykupywaniu lub zamawianiu leków w aptece, pilnowanie przyjmowania leków oraz obserwowanie ewentualnych skutków ubocznych ich stosowania, w szczególnie uzasadnionych przypadkach zmianę opatrunków, pomoc w użyciu środków pomocniczych i materiałów medycznych, przedmiotów ortopedycznych, a także w utrzymaniu higieny, pomoc w dotarciu do placówek służby zdrowia, pomoc w dotarciu do placówek rehabilitacyjnych.
  3. specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania w formie opieki rehabilitacyjnej w wymiarze średnio 4 godzin w miesiącu na rzecz 1 uczestnika/uczestniczkę. W zakres usług wchodzą rehabilitacja fizyczna i usprawnianie zaburzonych funkcji organizmu w zakresie nieobjętym przepisami ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (zgodnie z zaleceniami lekarskimi lub specjalisty z zakresu rehabilitacji ruchowej lub fizjoterapii),
  4. wsparcia towarzyszącego w formie teleopieki – wsparcie uzależnione od korzystania przez uczestnika/uczestniczkę z co najmniej jednej z usług wymienionych w pkt. 1-3

 

Do opiekunów nieformalnych uczestników/uczestniczek projektu kierujemy wsparcie w formie specjalistycznego poradnictwa psychologicznego.

 

Zakładane rezultaty projektu:

  • wzrost liczby osób objętych usługami świadczonymi w społeczności lokalnej
  • wzrost liczby osób z niepełnosprawnościami objętych usługami świadczonymi w społeczności lokalnej
  • wzrost liczby osób świadczących usługi w społeczności lokalnej

 

Całkowita wartość projektu: 1.939.833,48  zł

Kwota dofinansowania UE: 1.648.858,46 zł

Budżet państwa: 193.983,34 zł

Okres realizacji projektu

01.10.2024 – 31.10.2026

Do pobrania:

Regulamin

Załącznik nr 1

Załącznik nr 2

Załącznik nr 3

Załącznik nr 4

Załącznik nr 5

Oferta usług opiekuńczych NR FELD.07.09-IP.01-0026/24-00

Stowarzyszenie Hospicjum w Rawie Mazowieckiej zaprasza osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu zamieszkałe na terenie powiatu rawskiego do skorzystania z oferty usług opiekuńczych NR FELD.07.09-IP.01-0026/24-00 w miejscu zamieszkania. Usługi opiekuńcze dedykowane są osobom starszym, niesamodzielnym, niepełnosprawnym, samotnym w miejscu ich zamieszkania. Nasze opiekunki będą świadczyły usługi w zakresie pomocy w codziennych czynnościach, takich jak: robienie zakupów czy przygotowywanie posiłków itp. Osoby zainteresowane usługami zapraszamy do biura Stowarzyszenia Hospicjum w Rawie Mazowieckiej ul. Tomaszowska 10 J lub telefonicznie tel: 46-814-58-59

Program Współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w Ramach programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027

Dotacja z Fundacja Biedronki

Stowarzyszenie Hospicjum w Rawie Mazowieckiej otrzymało dotację z Fundacja Biedronki na realizację programu pn. „Oddech dla Hospicjum”. Jest to program skierowany do hospicjów stacjonarnych lub domowych. W ramach projektu zakupiony zostanie sprzęt biurowy a dla podopiecznych przeprowadzone zostaną usługi rehabilitacyjne.
Kwota dotacji: 45 400,00 zł
Okres realizacji projektu: od dnia podpisania umowy
(tj. 19.09.2024r) przez okres 12 miesięcy

Grant Biedronki

Nasze hospicjum otrzymało od Fundacji Biedronki grant w wysokości 45 400 zł!

Dzięki tym środkom będziemy w stanie przeprowadzić zabiegi rehabilitacyjne dla naszych podopiecznych. Nasze hospicjum jest jedną z 20 organizacji, którym udało się zakwalifikować do programu Fundacji Biedronki „Oddech dla hospicjów”, skierowanego dla placówek stacjonarnych i hospicjów domowych. Łącznie Fundacja na granty przeznaczyła ponad 3 miliony złotych.

Logo Fundacji Biedronki